Milý deníčku a moji drazí přátelé,
dnes jsem dle Cvičebního plánu měla cvičit Rip’t Circuit a Tom měl cvičit vám již známý Total Body Circuit. Ale jelikož se nám nechtělo cvičit na dvakrát (aby jeden musel čekat), tak jsme se dohodli, že spolu odcvičíme Rip’t Circuit z Beta fáze a když to Tomíkovi nepůjde, přestane a počká si na svůj čas. Cvičení však uběhlo jako voda a ani jsme se nijak extrémně neunavili, tudíž se mnou Tom vydržel celou dobu (za což ho chválím). Některé cviky v tomto cvičení byly již s činkami, nicméně nejednalo se o nic extrémně hardcorového, a proto si myslím, že i slabší jedinci by toto cvičení měli zvládnout bez problémů. Celkově se mi líbilo, že cviky byly dostatečně variabilní a proto mě žádná část těla nepálila nebo nebolela nikterak dlouho (jako tomu bylo v předchozích cvičeních), ale na přeskáčku jsem si procvičila pěkně celé tělo. Příklad: dřepy s činkami -> výpady s činkami -> sedy lehy na zádech -> kliky -> dřepy, atd.
A upřímně si o tomto cvičení myslím, že nám to opravdu šlo. Ani jsme se nehádali, nedělali jsme blbůstky, ale cvičili jsme oba podle svých možností a pokud to jeden flákal, druhý ho vyhecoval k lepšímu výkonu. Opravdu musím pochválit Tomíka, neboť si dneska vzal k srdci všechny moje připomínky (např. jak správně provádět dřepy – za dobu cvičení s Jillian už to opravdu vím) a snažil se cvičit co nejlépe. Po skončení cvičení si dokonce sám z vlastní iniciativy odcvičil set dřepů a já se vrhla na Lišku, která dnes obsahovala dvě série cviků (dohromady 6 minut). Břišáky bolely, ale tak to mám ráda, protože když nebolí, tak to co? Flákáte! Cvičení musí být cítit! Ne vyloženě extrémně bolet, protože bolest může být i příznakem toho, že se vám něco stalo, nebo že cvik cvičíte špatně, ale prostě musíte cítit, že svaly něco dělají a to se projevuje i díky bolesti. Bohužel. Takže za dnešek palec nahoru a nyní přejdu ke kurzu, na který jsem vás včera ke konci článku upozorňovala.
Jelikož máme na škole Centrum sportovních aktivit, dostali jsme možnost přihlásit se na Sportovní kurz v Řecku. Tyto kurzy CSA pořádá každoročně, ale většinou se jezdí do Chorvatska. Nejsem si jistá, ale řekla bych, že letos se jede do Řecka poprvé. A jelikož jsem si v poslední době cvičení opravdu zamilovala a k moři jsem chtěla jet už loni v létě, nemohla jsem si to nechat ujít. Dnes jsme s Tomem, Barčou a dalšími spolužáky podali nezávaznou přihlášku a budeme doufat, že vše vyjde. A kam že se to vlastně jede? Na Chalkidiki, přesněji řečeno na jižní pobřeží poloostrova Sythonie do letoviska Toroni. Tato část poloostrova se pyšní krásnými plážemi a průzračnou mořskou vodou, tyto pláže patří mezi jedny z nejkrásnějších v celém Řecku. Bydlet se bude v hotelu Blue Sea *** a to buď v tzv. studiích nebo apartmánech. Ačkoliv si nepotrpím na luxus, upřímně doufám, že nám vyjdou apartmány (v recenzích jsem totiž četla, že v těch studiích občas zlobí odtok vody a návštěvníkům se tak i stalo, že jim vodu úplně zastavili a oni nemohli na záchod :-D).
A jaká že bude ta sportovní náplň? Sport 3x denně (pecka!), na výběr máme např. z jógy, pilates, aqua fitnessu, chi-toningu, body & mind, fitness, beach volejbalu, badmintonu, bodystylingu, zdravotního cvičení, fotbalu, intervalového tréninku, atd. Tato cvičení jsou nepovinná, takže je čistě na nás, jestli se budeme celé dny poflakovat u moře a nebo si dáme pěkně do těla. Ale jelikož jsem od Toma často slýchávala, že k moři nechce jet, protože se tam člověk celé dny válí na pláži a nic nedělá, tady nemá čím argumentovat. Protože když si vezmeme dohromady cenu, délku pobytu (12 dní, 9 nocí), náplň a lokaci, nikdo nemůže říct ne. Jedinou nevýhodou je autobusová doprava a také to, že se jede v půli zkouškového, ale sakra, za ten pobyt to stojí. A já už se moc těším. 🙂
Na konci článku jsem si pro vás připravila ještě mírně nezdravý recept na můj milovaný kuskus.
Přejeme vám dobrou noc, vaše Gábi a Tom. 🙂
Kuskus se zeleninou
- 1/2 velké cibule či 1 menší cibule,
- pár sušenných rajčátek,
- hrst špenátových listů,
- kuskus,
- zeleninový vývar,
- kari, sušenný česnek, sůl.
Ještě k těm ingrediencím. Špenátové listy máme doma v hluboce zamrazené verzi, jedná se o takové ledové kostky ze špenátu, ale samozřejmě každý můžete mít jinou verzi špenátu a je čistě na vás, kolik si toho do pokrmu dáte. Co se týče sušenných rajčat, ty máme naložené v oleji, pokud byste však měli pytlíček sušenných rajčátek bez oleje, je potřeba je tak na hodinu namočit do vody, aby rajčátka změkla.
A jak to tedy dělám. Hned ze začátku si v rychlovarné konvici uvařím vodu, kterou po vypnutí konvice přeleju do misky a do ní vložím cca 6 ledových kostek špenátu. Poté si nakrájím půlku cibule na plátky a vložím ji do rozpáleného oleje v hrnci (nebo na pánvičce). Nechám cibuli chvíli restovat a posypu ji dle libosti karim, zamíchá a zase nechám restovat. Mezitím vytáhnu ze skleničky cca 6 kousků rajčat a nakrájím je buď na kostičky a nebo na plátky. Jakmile cibule změkne, přidám rajčata do hrnce a trošičku podleju vodou. Nechám vařit. V případě, že se mi již rozpustily špenátové kostky a zbyly listy, přecedím je a nechám okapat. Pokud se nerozpustily, pomůžu jim vidličkou a nebo doleju vřelou vodu. Rajčata s cibulí nemusím dlouho vařit (ale můžu :-D), nicméně po cca 5 minutách společného pobytu v hrnci přidám všechen špenát z cedníku, osolím (dle libosti), přidám sušenný česnek (dle libosti), případně kari, a nechám zase chvíli vařit. V mezičase si standartním způsobem připravím kuskus a jakmile kuskus nabobtná a je již měkký, vypnu sporák a zeleninovou směs předělám buď do speciální misky (či na talířek) a nebo vmíchávám rovnou do kuskusu. Nyní je již nezdravý oběd, svačinka či večeře hotová a nezbývá než popřát dobrou chuť!
Poznámka: Množství ingrediencí je cca na 1 porci. Postup není striktně daný, každý si najde takovou variantu, která mu bude nejvíce chutnat (např. více rajčat, špenátu, nebo více osolené či jinak dochucené.)
Prostor pro vaše komentáře.